У Спичиницях цвістиме сакура

Погребищенська районна рада

Заголовок 1

Любой ваш текст

Заголовок 2

Любой ваш текст

Заголовок 3

Любой ваш текст

Заголовок 4

Любой ваш текст

 • Погребище

  Центр міста Погребище - площа Героїв
 • Прапор

  Маленька часточка держави
  Великою любов'ю пломенить!
                            Г.Кравчук
 • Надросся

  Серед прекрасного Поділля
  Надросся наше простяглось
                              В.Вітюк
 • Рось

  Права притока Дніпра.

У Спичиницях цвістиме сакура

Окремі територіальні громади нашого району давно стали піонерами у співпраці в рамках проектів розвитку із зарубіжними партнерами — урядовими й громадськими структурами.

Так, в Спичинцях завдяки грантовій підтримці в рамках Програми допомоги проектам людської безпеки КУСАНОНЕ у серпні 2012 року було підписано контракт, а кількома місяцями згодом започатковано роботи з реконструкції місцевого дошкільного навчального закладу.

Наші постійні читачі, очевидно, пам’ятають інформаційний супровід газетою «Колос» народження проекту (біля його витоків стояла тодішній сільський голова — вольова й енергійна жінка Лариса Дерінг, на жаль, нині покійна) та вже пізніше ремонтних робіт, введення в експлуатацію приміщення, у якому сьогодні виховується та навчається спичинецька малеча.

А проект передбачав цілковите покращення навчального середовища: ремонт стелі та системи освітлення, оновлення системи опалення, заміну вікон та дверей на металопластикові, утеплення фасаду, облаштування свердловини, придбання обладнання для класів та кухні тощо.

Програма КУСАНОНЕ — безвідплатна фінансова допомога проектам, які реалізуються за співфінансування партнерської сторони. Так було і в Спичинцях. Фінансова допомога з боку уряду Японії становила в еквіваленті 115908 доларів США. Використані були і кошти співфінансування — від сільської громади і з районного бюджету.

Нині в Спичинцях, без сумніву, одна з кращих дитячих установ району. Її маленькі вихованці і колектив минулого понеділка зустрічалися з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Сумі Шігекі та особами, які його супроводжували у робочій поїздці Вінниччиною.

У першій половині дня в обласному центрі пан Сумі Шігекі взяв участь у церемонії передачі від народу Японії Вінницькому шпиталю дороговартісного сучасного медичного обладнання, а потім шлях Посла проліг до нашого краю.

Поважного гостя на спичинецькій землі зустрічали голова Погребищенської районної ради Сергій Волинський, заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський, сільський голова Олександр Римарчук.

За давнім українським звичаєм поважному представникові далекої країни, де сходить  Сонце, вручили запашний коровай.

Сумі Шігекі і всі присутні оглянули осучаснене приміщення та його начиння.

Голова районної ради Сергій Волинський, дякуючи в особі Надзвичайного і Повноважного Посла уряду Японії за допомогу у реалізації проекту, відзначив:

— Особливо приємно, що наша зустріч відбувається в період, проголошений Петром Порошенком «Роком Японії в Україні». Сподіваємось, що подібне спілкування стане доброю можливістю і надалі розвивати співпрацю та поглибити взаєморозуміння між двома країнами через розширення дружніх відносин до рівня простих людей. А саме такого рівня сягає допомога, яку надає українцям уряд Японії у рамках грантової програми.

Від імені спичинчан слова подяки висловив у своєму виступі сільський голова Олександр Римарчук, а дітки презентували тематичну сценку.

Дипломат пан Сумі Шігекі вручив сільському голові каталог проведених ремонтних робіт та наданого обладнання у рамках грантової Програми людської безпеки КУСАНОНЕ і, виступаючи перед присутніми, зазначив:

— Уряд Японії дбає про своїх громадян з моменту народження до останнього дня життя, тож цього самого ми бажаємо й Україні. Ми з кожним новим проектом впевнюємось, що  підтримка з Японії у рамках проекту КУСАНОНЕ сприяє реалізації принципів створення безпечних і комфортних умов життя українців, і приємно бачити, що у вашому випадку наша допомога стосується маленьких українців, яким завтра будувати майбутнє держави Україна, яка, зберігаючи свою історію та традиції, поступово переходить на новий етап розвитку. І напевно, мало б хто здивувався, аби в знак нашої співпраці біля цього приміщення незабаром заквітувала б алея сакури, адже взаємини у гуманітарній сфері все більше зближують людей наших двох країн.

На згадку про зустріч зробили спільний фотознімок та подарували Надзвичайному і Повноважному Послу Японії в Україні пану Сумі Шігекі картину, написану місцевим художником Олександром Шульганем.

Микола МАЦЕНКО

На знімках: фрагменти візиту Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні пана Сумі Шігекі у Спичинецький дитячий дошкільний заклад «Веселка».