Депутати – за цивілізовану земельну реформу в інтересах українського народу

Погребищенська районна рада

Заголовок 1

Любой ваш текст

Заголовок 2

Любой ваш текст

Заголовок 3

Любой ваш текст

Заголовок 4

Любой ваш текст

 • Погребище

  Центр міста Погребище - площа Героїв
 • Прапор

  Маленька часточка держави
  Великою любов'ю пломенить!
                            Г.Кравчук
 • Надросся

  Серед прекрасного Поділля
  Надросся наше простяглось
                              В.Вітюк
 • Рось

  Права притока Дніпра.

Депутати – за цивілізовану земельну реформу в інтересах українського народу

25 травня 2017 року відбулося пленарне засідання 17 позачергової сесії районної ради 7 скликання.

Проводив засідання голова районної ради С.Волинський. У роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації І.Вінник, його заступник П.Шафранський, начальники управлінь, відділів  та служб РДА,керівники  організацій,установ і закладів, голови територіальних громад, представники ЗМІ та громадськості. 

З інформацією про виконання  районного бюджету за 1 квартал поточного року,заходи по забезпеченню його виконання у 1 півріччі та внесення до районного кошторису  змін виступив начальник управління фінансів райдержадміністрації  І.Медик.

Наступні рішення, а саме внесення змін до чотирьох цільових районних програм, були підтримані депутатами у зв»язку з необхідністю визначення нових виконавців даних програм , оскільки  сектор сім»ї, молоді та спорту РДА, який опікувався цими програмами,  було розформовано.

Зміни,зокрема, стосувалися:

- Програми військово-патріотичного виховання,підготовки молоді до військової служби та призову до лав Збройних Сил України у Погребищенському районі на 2016-2020 роки;

- Програми розвитку фізичної культури і спорту у Погребищенському районі на 2017-2021 роки;

- районної Програми підтримки сім»ї, дітей та молоді на 2016-2020 роки;

- Програми оздоровлення та відпочинку дітей і молоді на 2014-2018 роки у Погребищенському районі.

Голова постійної комісії з питань  регламенту, депутатської діяльності і етики, гласності, адміністративного устрою, взаємодії з органами місцевого самоврядування І.Поліщук проінформував депутатів про необхідність внесення змін до регламенту Погребищенської  районної ради 7 скликання  щодо затвердження районного бюджету та порядку внесення до нього змін.

Значним був перелік питань, які стосувалися управління комунальним майном. Зокрема: Левківській сільській раді було передано у комунальну власність частину приміщення Ординецької ЗОШ для розміщення дитячого садка; передано в оренду частину  приміщення та гаражі управлінню агропромислового розвитку РДА та частину приміщення – управлінню праці і соціального захисту населення; затверджено звіт про незалежну оцінку майна та акти прийому- передачі    ( частина приміщення Мончинської школи стала власністю територіальної громади, а  приміщення колишнього банку «Україна», що по вул. Вишнева,3, перейшло до  спільної  власності  територіальних громад сіл та міста району, у ньому після ремонту буде розміщено музичну школу).

Сесія призначила Павліченка В.М. на посаду головного лікаря комунальної установи «Погребищенська центральна районна лікарня» шляхом укладення контракту та  встановила  надбавки  і доплати до його посадового окладу.

Депутати одноголосно підтримали звернення своїх колег, депутатів Кам»янської  районної ради Черкаської області та Оратівської районної ради щодо  недопущення прийняття закону про ринковий обіг земель сільськогосподарського призначення в Україні.

На думку депутатів, в умовах, коли не проведена інвентаризація земель сільськогосподарського призначення, якісно не сформований земельний кадастр, не зроблено належним чином розмежування земель різних форм власності,не зроблено перевірку якості землі,впровадження ринку землі є злочином проти народу України і є просто абсурдним в плані економічної обґрунтованості. Майбутній закон про ринковий обіг земель в Україні є прямим порушенням статті 13 Конституції України, у якій прописано, що земля є об»єктом права власності Українського народу,і від імені Українського народу права власності здійснюють органи державної влади  та органи місцевого самоврядування. Саме тому будь-яке рішення Верховної Ради України про продаж української землі  без погодження з народом України є державною зрадою і не повинно бути прийнято за жодних умов.

Депутати районної ради підтримали вимогу  зберегти дію мораторію на продаж землі, поки не буде проведена прозора і цивілізована земельна реформа в інтересах українського народу.

Основна частина блоку земельних питань  стосувалася затвердження технічних документацій з нормативно-грошової оцінки земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства ( таких документацій було затверджено 8) та товарного сільськогосподарського виробництва ( 7 документацій).

І на завершення сесії депутати розглянули питання, яке було додатково включено до порядку денного на початку засідання, і стосувалося інформації про факти можливого позбавлення прав землекористування І.Любарського  (голови ФГ «Перлина Чернявки») через позови  Калинівської місцевої прокуратури в інтересах держави про визнання незаконними та скасування розпоряджень райдержадміністрації щодо відведення йому земельних ділянок на умовах оренди із земель резервного фонду  Плисківської  сільської ради для створення та ведення фермерського господарства, визнання недійсними договорів оренди землі та повернення земельних ділянок. За результатами обговорення депутати  прийняти звернення до Генерального прокурора України Ю.Луценка з метою вжиття заходів реагування на наведені факти.

Загалом на позачерговій сесії депутати  розглянули 33 питання, по яких були затверджені відповідні рішення районної ради.