У рамках офіційного візиту.

Погребищенська районна рада

Заголовок 1

Любой ваш текст

Заголовок 2

Любой ваш текст

Заголовок 3

Любой ваш текст

Заголовок 4

Любой ваш текст

 • Погребище

  Центр міста Погребище - площа Героїв
 • Прапор

  Маленька часточка держави
  Великою любов'ю пломенить!
                            Г.Кравчук
 • Надросся

  Серед прекрасного Поділля
  Надросся наше простяглось
                              В.Вітюк
 • Рось

  Права притока Дніпра.

У рамках офіційного візиту.

15—18 червня з офіційним візитом на Вінниччині перебувала делегація з Республіки Польща на чолі з уповноваженою зі справ місцевих органів влади Лодзинського воєводства Іолантою Хелмінською.

 

Члени делегаціі взяли участь в офіційній зустрічі з керівництвом Вінницької області. Мета візиту — підбиття підсумків реалізації спільного проекту Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування та Фундації «Ферсо» (Польща) за підтримки Управлінської управи Лодзинського воєводства Республіки Польща «Школа молодих спікерів — дебатні клуби у Вінницькій області» та обговорення перспектив подальшої співпраці Вінниччини з Лодзинським воєводством. Даний проект співфінансується Польсько—Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA та є новим етапом у роботі Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування.

У своєму виступі голова обласної ради Анатолій Олійник привітав присутніх членів польської делегації та зазначив, що завдяки Вінницькій обласній Асоціації органів місцевого самоврядування спільно з фундацією «Ферсо» стало можливим долучити вчителів та учнів наших шкіл до передових європейських принципів формування особистості, ознайомити молоде покоління з європейськими стандартами життя, адже освітяни є локомотивом формування інтелектуальної еліти.

З вітальним словом звернулась до присутніх і воєвода Лодзинського воєводства, радник  маршалка пані Іоланта Хельмінська.

Одночасно з проведенням заходів по даному проекту в складі польської делегації прибули викладачі та студенти Лодзинської політехніки, які разом із студентами Вінницького національного технічного університету провели роботу з інвентаризації об’єктів культурної спадщини, зокрема у нашому, Погребищенському районі. Одним з таких об’єктів був обраний Круподеринецький храм-усипальниця Різдва Пресвятої Богородиці, який, без перебільшення, є пам’яткою архітектури світового значення.

На Погребищенській землі польських студентів та їхніх українських ровесників зустрічали і супроводжували заступник голови районної ради Ігор Гордійчук, завідувачка сектору кульутри та туризму райдержадміністрації Галина Кравчук, завідувач сектором охорони культурної спадщини управління культури облдержадміністрації Михайло Потупчик, Павлівський сільський голова Василь Мельник, керуючий справами виконкому міської ради Сергій Єфімовський, представниці Спілки активних погребищан Юлія Яворська і Катерина Ситнюк.

У приміщенні районної ради відбувся офіційний прийом гостей, де вони мали можливість коротко ознайомитись з окремим пластом історичних подіяй, які відбувались свого часу в межах нинішньої території району, та поділитись своїми враженнями від побаченого, адже дехто з поляків уже не вперше відвідує Україну.

Реалізація ж спільного навчального проекту з інвентаризації відбулася безпосередньо в Круподеринцях на території місцевої церкви.

З результатами студентського дослідження можна було ознайомитися вже відразу, — сказав заступник голови районної ради Ігор Гордійчук. — Я впевнений, що ця робота не буде марною, покладе початок розвитку співпраці між навчальними закладами та співпраці в плані збереження багатої культурної спадщини нашого народу. Ближче познайомитись з українськими реаліями та напрацюваннями за роки незалежності наші гості могли, відвідавши фермерське господарство «Колотуцького», Малинки та Гопчицю, де їх приймали Леонід Колотуцький, Олександр Сіренко, Олексій Лісовий та Гопчицький сільський голова Роман Прилуцький, за що від імені районної ради хочу подякувати землякам за гостинність і розуміння.

Микола Маценко.

На знімках: фрагменти перебування польської делегації в нашому краї.