Візит з настроєм на практичні дії

Погребищенська районна рада

Заголовок 1

Любой ваш текст

Заголовок 2

Любой ваш текст

Заголовок 3

Любой ваш текст

Заголовок 4

Любой ваш текст

 • Погребище

  Центр міста Погребище - площа Героїв
 • Прапор

  Маленька часточка держави
  Великою любов'ю пломенить!
                            Г.Кравчук
 • Надросся

  Серед прекрасного Поділля
  Надросся наше простяглось
                              В.Вітюк
 • Рось

  Права притока Дніпра.

Візит з настроєм на практичні дії

З  23 по 27 жовтня 2017 року у нашому районі за запрошенням  Погребищенської  районної ради  перебувала делегація посадовців з Польщі, що представляла Конецький повіт Сьвентокшиського  воєводства на чолі зі старостою  повіту  Богданем Собонем.

 

У рамках візиту 24 жовтня відбулася зустріч представників польської делегації  з головами місцевих рад, підприємцями, представниками преси та  громадськості.

Під час заходу було розглянуто ряд важливих питань, які цікавили безпосередньо сільських голів, а саме: польський досвід територіальної реформи,сприяння розвитку малого та середнього підприємництва, повноваження керівників  об»єднаних громад у Польщі, особливості формування місцевих бюджетів та податкової політики  на рівні гмін, повітів та воєводств.

Староста Конецького повіту  пан Богдан Собон вручив голові районної ради Сергію Волинському запрошення  делегації  Погребищенського району відвідати з офіційним візитом Конецький повіт  з 16 по 19 листопада 2017 року.

Підсумовуючи результати зустрічі, голова районної ради Сергій Волинський зазначив, що регіональна співпраця - це не лише обмін делегаціями.  Головне у цьому процесі  -  практичні дії та  реальні справи.

25 жовтня польські гості та заступник голови районної ради Ігор Гордійчук відвідали  культурні та історичні пам»ятки  м.Києва.

Інформаційно насиченим та дуже цікавим, за словами гостей, був передостанній  день  візиту.  26 жовтня 2017 року   польська делегація, голова районної ради С.Волинський  перебували у Вінниці , де   ознайомилися з роботою  Вінницької  обласної ради, облдержадміністрації, обласної асоціації органів місцевого самоврядування  та Центру національних культур  Вінниччини.

Участь у зустрічі взяли заступник  голови Вінницької обласної Ради  Михайло Кременюк, керівник Секретаріату  Вінницької обласної асоціації ОМС Віктор Вікалюк, начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації  Ігор Салецький, голова ГО «Рада національних товариств Вінниччини» - голова обласного земляцтва білорусів Володимир Кочелаба, голова грузинської діаспори Мерабі Нарсіа та представники польських організацій м.Вінниці, а саме голова ГО «Конфедерація поляків Поділля ХХІ століття» Олена Гаврилюк і голова ГО «Спілка поляків Вінниччини» Алла Ратинська.

В ході зустрічі делегація   ознайомилась  з роботою Центру національних культур Вінниччини. Голова ГО «Спілка поляків Вінниччини» Алла Ратинська розповіла про діяльність польських спільнот на Вінниччині акцентуючи увагу на проведених культурно-мистецьких заходах: фестивалях польських національно-культурних спільнот та науково-практичних конференціях присвячених популяризації польської мови.

Делегацію зацікавили проекти, котрі реалізують польські організації, зокрема, «Могила прадіда врятуй від забуття», яку представила голова Вінницької міської громадської організації «Конфедерація поляків Поділля ХХІ століття» Олена Гаврилюк.

В свою чергу староста Конецького повіту Богдан Собон висловив свою зацікавленість в активному двосторонньому діалозі. «Ми високо цінуємо,що в Польщі і в Україні існує значний взаємний інтерес до культури наших народів. Адже, в Польщі проживає велика кількість вихідців з України,а в Україні є велика польська громада. Проведення вищезазначених заходів  є важливою складовою у підтримці міжнаціональних партнерських взаємовідносин та обміну новими культурними надбаннями наших народів», - зазначив він.

У ході спілкування сторони відмітили важливість розвитку культурного співробітництва, в тому числі важливість розвитку народної дипломатії. Адже, як українці за кордоном, так і представники національних спільнот є своєрідними народними дипломатами своїх інтересів та відіграють важливу роль, як у розвитку країни і окремо взятого регіону, так і підтримці і реалізації соціальнозначущих проектів. Крім того, гостями було високо оцінено організацію роботи з представниками національних спільнот та виражено повну готовність до співпраці.

На завершення  офіційного візиту польської делегації  до нашого району  26 жовтня 2017 року  головою районної ради Сергієм Волинським та старостою Конецьким  Богданом Собонем   було підписано Акт про наміри, у якому посадовці задекларували взаємне прагнення до співпраці між регіонами. В документі зафіксовано, що офіційна угода , у якій будуть відображені засади і форми співпраці, буде підписана  в Конскі у терміни, обумовлені сторонами.

На даний час виконавчий апарат районної ради розробляє проект Угоди про співпрацю  між Конецьким повітом та Погребищенським районом. Даний  проект буде доопрацьовано у ході візиту до Конецького повіту офіційної  делегації  Погребищенського району на чолі з головою районної ради Сергієм  Волинським.  Підписання угоди у  Конскі  буде здійснено  вже після погодження її проекту  рішеннями сесії Погребищенської районної ради та Конецької повітової ради.