Сервіс та доступність «первинки»

Погребищенська районна рада

Заголовок 1

Любой ваш текст

Заголовок 2

Любой ваш текст

Заголовок 3

Любой ваш текст

Заголовок 4

Любой ваш текст

 • Погребище

  Центр міста Погребище - площа Героїв
 • Прапор

  Маленька часточка держави
  Великою любов'ю пломенить!
                            Г.Кравчук
 • Надросся

  Серед прекрасного Поділля
  Надросся наше простяглось
                              В.Вітюк
 • Рось

  Права притока Дніпра.

Сервіс та доступність «первинки»

— Програма медичних гарантій, за прогнозами, запрацює у повному обсязі з 1 квітня 2020 року. Вже з 1 квітня 2020 року НСЗУ оплачуватиме послуги за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» спеціалізованим закладам вторинного рівня, а субвенція на утримання медичних закладів не передбачена.Ці кошти підуть не на утримання ліжок і стін, а на закупівлю послуг для пацієнтів. Тому вже сьогодні ми думаємо над тим, як не втратити можливостей, щоб підготувати нашу центральну лікарню для функціонування у якості закладу з надання широкої палітри послуг охорони здоров’я.

Таким вступом голови районної ради Сергія Волинського розпочалась його зустріч із медичним персоналом Степанківської амбулаторії сімейної медицини та завідуючими фельдшерськими пунктами громад, на які поширюється юрисдикція цього закладу «первинки». Внаслідок трансформації первинної ланки охорони здоров'я сьогодні населення Черемошненської, Станилівської, Надроссянської сільських рад, щоб отримати доступність безпечних і якісних медичних послуг, приписалося до кількох сімейних лікарів КП «Погребищенський центр первинної медико-санітарної допомоги»  Погребищенської районної ради.

Найбільшу кількість людей має тут на обслуговуванні сімейний лікар Олена Тарасюк — понад 800 осіб. Приймає їх в Погребищі, але, як повідомила, щосереди у неї виїзний день до сільських пацієнтів і навідується до місцевих фельдшерських пунктів, на утримання персоналу яких виділили кошти місцеві громади. Олена Тарасюк задоволена від співпраці із фельдшерами, бо ті мають досвід роботи та відповідально ставляться до дорученої ділянки.


Її розповідь доповнив головний лікар КП «Погребищенський центр первинної медико-санітарної допомоги» Іван Роздольський, який наголосив, що зусилля сьогодні направлені на те, аби створити ефективну мережу первинної ланки медицини та забезпечити медичну послугу первинного рівня на усій площі сільської території доступною. Органи місцевої влади через програми дофінансування суттєво впливають на підтримку медичних закладів, однак Національна служба здоров’я України ще не відпрацювала чіткий алгоритм укладання договорів з початку року, що вже зараз впливає на фінансування галузі  в цілому.

Черемошненський сільський голова Василь Омельчук у своєму виступі торкнувся різних аспектів діяльності місцевих фельдшерських пунктів, зокрема він — за модернізацію медичної сфери в громаді, але висловивсяза контроль за роботою фельдшерів, так як кошти на їх утримання виділяються на сесіях сільської ради колегіально депутатами, які зацікавлені в ефективності використання бюджетних асигнувань.

Сервіс та доступність. Цими словами, складно й об’ємно, характеризується нині  концепція реформи української системи охорони здоров’я, яка покликана змінити ситуацію.

Газета «Колос»