День пам’яті і скорботи

Погребищенська районна рада

Заголовок 1

Любой ваш текст

Заголовок 2

Любой ваш текст

Заголовок 3

Любой ваш текст

Заголовок 4

Любой ваш текст

 • Погребище

  Центр міста Погребище - площа Героїв
 • Прапор

  Маленька часточка держави
  Великою любов'ю пломенить!
                            Г.Кравчук
 • Надросся

  Серед прекрасного Поділля
  Надросся наше простяглось
                              В.Вітюк
 • Рось

  Права притока Дніпра.

День пам’яті і скорботи

В День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні ми згадуємо усіх тих, хто впав на полі брані Другої світової.

22 червня 2020 року керівники району та міста поклали квіти до монумента Слави та Алеї Героїв м. Погребище. Біля братської могили, що на площі Слави у м. Погребище хвилиною мовчання вони вшанували світлу пам'ять мільйонів жертв, які невинно полягли від рук нацистських загарбників.

22 червня 1941 року розпочався найкривавіший період у трагічній історії Другої світової війни, яка завдала нашому народові страшних та непоправних втрат - забрала життя мільйонів українців.

Не було такої родини, яка б не зазнала втрат і поневірянь. Загарбники зруйнували міста і села, фабрики і заводи – все, що було створене нелегкою працею, зусиллями кількох поколінь. У боях загинуло багато синів та дочок України, вороги вбивали та катували мирних жителів, вивозили юнаків та дівчат на роботу до Німеччини.

День скорботи і пам’яті про жертви війни в Україні сьогодні набуває все більш глобального значення, тому що жертви війни – це не десь… не там…, а вже поруч, і вони повторюються… Сьогодні, у цей день, ми маємо і поклонитися солдатам української армії, що стримують ворога на Сході нашої держави.

 

У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, відбулися поминальні заходи в усіх територіальних громадах району.

 

Тільки з нашого району загинуло більше 6 тисяч жителів. У братських могилах м.Погребище, селах: Мончин, Булаї, Гопчиця, Плисків, Борщагівка, Ліщинці, Сніжна, Новофастів навічно залишились 1412 захисників нашого краю, імена 329 з них і досі невідомі.

 

Загальний відділ апарату райдержадміністрації