ІІІ Всеукраїнський форум «Україна Сакральна. За зміцнення національної єдності».

Погребищенська районна рада

Заголовок 1

Любой ваш текст

Заголовок 2

Любой ваш текст

Заголовок 3

Любой ваш текст

Заголовок 4

Любой ваш текст

 • Погребище

  Центр міста Погребище - площа Героїв
 • Прапор

  Маленька часточка держави
  Великою любов'ю пломенить!
                            Г.Кравчук
 • Надросся

  Серед прекрасного Поділля
  Надросся наше простяглось
                              В.Вітюк
 • Рось

  Права притока Дніпра.

ІІІ Всеукраїнський форум «Україна Сакральна. За зміцнення національної єдності».

19 серпня 2020 року  у м.Погребище відбувся ІІІ Всеукраїнський форум «Україна Сакральна. За зміцнення національної єдності. Разом зібралися представники громад з різних куточків України, міст та сіл, пов'язаних із сакральними багатствами нації - визначними подіями, постатями, символами, пам'ятками загальнонаціонального значення.

В Побратимство громад Сакральної України або Погребищенське побратинство входять 72 громади із загальною кількістю населення близько 7 млн. чол.  На Форум прибули делегації з 30 громад. А ті громади, які не змогли відвідати Форум, надіслалали привітання  і запевнили у підтримці започаткованої справи консолідації українсього суспільства та національного єднання.

Урочисте відкриття Форуму відбулося на Скелі біля Козацького хреста "Борцям за волю України" на історичному сторожовому Чорному Божому камені Мар на річці Рось.

 

 

У другій частині програми форуму відбувся побратимський турнір з міні-футболу на стадіоні міста. Змагалися між собою дві команди – символічна команда України, яка складалася з гостей Форуму, та команда  погребищан. Гра була цікавою,а підтримка глядачів на трибунах – емоційною та активною.

 

Завершальна і основна частина заходу відбувалася на території гідрологічного заказника «Зелені криниці» поблизу с.Ординці Левківської сільської ради,  де з 12 джерел розпочинається оспівана в літописах  річка Рось. Тут відбувся урочистий молебень за встановлення пам»ятного знака – каменя з козацьким хрестом і меморіальною табличкою у вигляді карти України.  На табличці викарбувані  такі слова: "Тут, у витоках святої для українців річки Рось, на ІІІ Всеукраїнському форумі"Україна сакральна"за зміцнення національної єдності 19 серпня 2020р. було висвячене Побратимство громад Сакральної України".

Після встановлення  пам»ятного знака в честь національного єднання було проведено діалог на тему : "Через відродження сакральних місць України - до національного єднання та стійкого розвитку". Обговорення за участі представників громад і влади з різних куточків України, науковців, краєзнавців, митців проводилося на тему збереження і розвитку сакральних місць нашого краю і України в цілому. Обговорювалися подальші кроки зі збереження  заказника «Зелені криниці» і об'єднання зусиль громадськості і влади для розчистки малих річок, плекання пам'яток історії і культури, проект пам'ятника Максиму Кривоносу в Погребищі, створення ефективної платформи для взаємодії між різними регіонами, гілками влади і громади для точкового розвитку конкретних громад, засади і механізми пробудження і розвитку громадянського суспільства тощо.

За результатами роботи Форуму було прийняте Звернення до всіх українських громад.

 

ЗВЕРНЕННЯ ПОБРАТИМСТВА ГРОМАД САКРАЛЬНОЇ УКРАЇНИ (ПОГРЕБИЩЕНСЬКОГО ПОБРАТИМСТВА) ДО ВСІХ УКРАЇНСЬКИХ ГРОМАД

 

Прийняте на III Всеукраїнському форумі «Україна сакральна» за зміцнення національної єдності у м. Погребище Вінницької області 19 серпня 2020 р.

Побратимство громад Сакральної України і громадський Рух «Український діалог» Побратимство громад Сакральної України і громадський Рух «Український діалог» за зміцнення національної єдності як координатор Побратимства звертаються до Вашої національної свідомості, якою тримається Шевченкова «слава України». Ми закликаємо Вас стати нашими побратимами і гуртом взяти шефство над Сакральною Україною – святою, священною, славетною, духовною, епічною, героїчною, літописною, легендарною, бувальщинною. Закликаємо стати на захист всмоктаних з молоком матері і дорогих нашому серцю українськості та українства – «і мертвих, і живих, і ненароджених» (Тарас Шевченко).

Покровительствувати нині забутим і занедбаним сакральним місцям, пов’язаним із загальнонаціональними символами, визначними подіями, видатними пам’ятками, знаковими постатями, які уособлюють український національний дух. Селянсько-козацько-фермерський за походженням і християнський за світоглядом, з виразним відгомоном стародавніх часів Київської Русі. Захищати малих та середніх фермерів, які сьогодні є хранителями землі, нашого споконвічного сакрального оберегу, і природними носіями українського національного духу. Не допускати зникнення українського села, нищення заповідних степів, лісів, рік та озер, у яких криються корені нашого духу. Опікуватися представниками творчої та наукової інтелігенції, які є чи не останніми знавцями української культурної традиції. Перейматися долею культових споруд, шкіл, бібліотек, клубів, музеїв, народних свят та сучасних фестивалів, де духовно плекаємо підростаюче покоління українців.

Закликаємо усіх національно свідомих українців вступати до лав громадського Руху «Український діалог» за зміцнення національної єдності, який започаткував проведення громадянських позапартійних Форумів єднання навколо наших сакральних символів (прапору, гербу, гімну, Конституції) та історичних святинь. Ця ініціатива підтримана усіма верствами українського суспільства і українською владою, у тому числі Офісом Президента і Кабміном України. Допомагаймо усім миром Руху і його Погребищенському осередку в очистці і захисті Росі – ріки з сакрального серця України; в розширенні Музею української символіки ім. Насті Присяжнюк; в створенні Парку української слави ім. Максима Кривоноса з величним погруддям наказного гетьмана визвольної доби України у якості композиційного центру; в становленні Міжгалузевої академії розбудови України (МАР України) для підготовки і перепідготовки патріотично налаштованих кадрів і формування нової національної еліти; в організації Погребищенського ярмарку товарів, послуг, інновацій, інвестицій, проектів і програм; в започаткуванні технопарку Новий Звенигород.

Творимо на Погребищанщині побратимський центр формування традиційних для України людяних стосунків між людьми, узагальнення передового вітчизняного і зарубіжного досвіду активної участі громадян у житті громади, координації соціо-, націє- і державотворчих зусиль новостворених українських громад. Сприяймо розбудові осередків РУД на місцях, які згуртують патріотів навколо місцевих сакральних свят, фестивалів і форумів, пам’яток і особистостей, суспільно корисних справ.

Важливою віхою в житті Погребищенського побратимства став III Всеукраїнський форум «Україна Сакральна» за зміцнення національної єдності та консолідацію українського суспільства, що відбувся 19 серпня 2020 р. у місті Погребище Вінницької області, на батьківщині наказного гетьмана визвольної доби Максима Кривоноса, у витоках святої для українців та усіх східних слов’ян ріки Рось. Форум об’єднав усіх, хто виступає за 1). Цілісну; 2). Незалежну; 3). Мирну; 4). Сильну; 5). Багату; 6). Справедливу; 7). Чесну Україну. Гуртуймося і рятуймо Сакральну Україну, без якої не бути Україні Реальній. Свята справа її порятунку сприятиме національно-патріотичному підйому, пробудженню творчої активності народу та братерському єднанню Центру, Півдня, Сходу та Заходу України.

Розбудовуймо в Україні громадянське суспільство на притаманних їй принципах побратимства, толоки і благодійництва. Закликаймо до конструктивного діалогу / «розглаголу» Григорія Сковороди трьох суспільних секторів – влади, бізнесу і громадськості. Плекаймо горизонтальні сорочинські зв’язки між громадами-побратимами. За закликом Руху «Український діалог» побратими всім миром беруть шефство над природним середовищем та сакральними пам’ятками рідного краю – беруть шефство над природним середовищем та сакральними пам’ятками рідного краю – органи місцевого самоврядування, вчителі і лікарі, фермери і підприємці, громадські активісти. На 15 серпня 2020 р. до гуртування Сакральної України вже доєдналися понад сім десятків районних, селищних та міських громад з усієї України, в яких мешкає кожен 5-6-й її житель. Впевнені, що лави сакральних українських побратимів зростатимуть з кожним днем, і до нас долучиться потужна українська діаспора.

Поєднаємо наші святі місця і високі загальнолюдські стандарти стійкого розвитку через напрацьовану Рухом «Український діалог» і направлену до Офісу Президента та Кабінету Міністрів державно-громадську Національну програму створення «міст» і «сіл мрії» як опорних пунктів націє-, соціо- і державотворення. Вона заснована на традиційних для нашого народу засадах побратимства і, разом з тим, робить ставку на технопарки як загальноприйнятий у світі спосіб прискорення соціально-економічного зростання. З нею цілковито узгоджується запропонований Рухом варіант національної ідеї «Україна без окраїн».

Справжню любов до України може виховати лише відновлення і розширення конкурентоспроможного українського часопростору, сьогодні насамперед на Сході та Півдні. Творимо захисне «Сакральне кільце України» – співдружність громад сакральних місцин, яка покликана дати вирішальний поштовх відродженню українського національного духу, української нації і української державності.

Рада Побратимства громад Сакральної України.