У м.Погребище урочисто відкрито пам’ятний знак «Захисникам України»

Погребищенська районна рада

Заголовок 1

Любой ваш текст

Заголовок 2

Любой ваш текст

Заголовок 3

Любой ваш текст

Заголовок 4

Любой ваш текст

 • Погребище

  Центр міста Погребище - площа Героїв
 • Прапор

  Маленька часточка держави
  Великою любов'ю пломенить!
                            Г.Кравчук
 • Надросся

  Серед прекрасного Поділля
  Надросся наше простяглось
                              В.Вітюк
 • Рось

  Права притока Дніпра.

У м.Погребище урочисто відкрито пам’ятний знак «Захисникам України»

Погребищани по-особливому відзначили День захисника України.

В рамках відзначення Дня захисника України у м.Погребище урочисто відкрито пам’ятний знак «Захисникам України». Ініціатива щодо його будівництва була підтримана учасниками АТО/ООС, ентузіастами, районною владою та органами місцевого самоврядування, яка завдяки їх безпосереднім зусиллям і фінансовій підтримці за короткий час була втілена в життя.

На церемонії відкриття були присутні учасники АТО/ООС та їх родини, родини бійців, які загинули на Сході України, керівництво району та органів місцевого самоврядування, запрошені гості, громадськість.

Стрічку перерізали міський голова Анатолій Білик та батьки загиблих воїнів. Після чого настоятель храму Андрія Первозваного ПЦУ отець Петро освятив пам’ятний знак «Захисникам України».

Міський голова Анатолій Білик у своєму слові сказав: «В нашому місті та районі визначна подія. Ми відкриваємо пам’ятний знак «Захисникам України», які охороняють нас сьогодні, які поклали життя за мирне небо над нами. Вони – наші герої. Ми повинні вічно їх пам’ятати!» Він розповів про історію створення проекту та втілення його в життя і вручив відзнаки міської ради з нагоди заходу.

Голова райдержадміністрації Зінаїда Бутенко, звертаючись до присутніх, зазначила: «Свято встановлено указом Президента України у 2014 році з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості…

Цей пам’ятний знак, який ми сьогодні відкрили, підштовхує до розуміння головного: справжні герої – серед нас! І ніхто окрім нас не захистить свою землю, свою державу, свої святині, свою родину!

Низько схиляю голову перед подвигом наших вояків, щиро сумую разом із родинами загиблих, дякую волонтерам та представникам громадськості за небайдужість та активну позицію. Висловлюю окрему вдячність всім, хто долучився до створення цього пам’ятного знаку». (Відео виступу https://www.youtube.com/watch?v=o6gOplgEdmg&feature=youtu.be)

Зінаїда Михайлівна та голова районної ради Сергій Олександрович Волинський вручили батькам загиблих учасників АТО/ООС та ветеранам Почесні грамоти та грошові винагороди від Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради, райдержадміністрації та районної ради.

Мати загиблого воїна Романа Башняка – Валентина Михайлівна подякувала всім, хто взяв участь у спорудженні пам’ятного знаку, особливо митцям та усім воїнам,які сьогодні боронять нашу державу від агресора.

Комісар Погребищенського районного військового комісаріату Юрій Гаврилюк у своєму виступі зазначив: «Сьогоднішні захисники продовжують героїчні традиції України, захищаючи її суверенітет, її кордони, її народ. Своєю мужністю і патріотизмом вони творять нову сторінку історії сучасного українського війська». Він привітав всіх із святом, звертаючись до батьків загиблих, низько вклонився за синів, подякував всім присутнім учасникам АТО/ООС за безхмарне, мирне небо та вручив військові відзнаки. (Відео виступу https://www.youtube.com/watch?v=ofu7sQ5e4gc)

Із привітаннями до учасників урочистостей та побратимів звернувся учасник бойових дій Павло Сердюк. Він закликав пам’ятати про подвиг загиблих героїв, передавати пам'ять про них нащадкам та завжди бути готовими боронити свою країну від ворога.

Від авторів проекту та його виконавців на церемонії відкриття виступив засновник дизайн студії "Berdysh Metall Art" Микола Бердиш.

 

Від зібрання квіти було покладено до братської могили загиблим у роки Другої світової війни головою районної організації ветеранів України Надією Сінкевич та головою ГО «Спілка учасників АТО та інших бойових дій Погребищенського району» Миколою Маценко.

Для учасників зібрання звучали патріотичні вірші та пісні у виконанні учасників художньої самодіяльності району.

Загальний відділ апарату райдержадміністрації